دستوالعمل شماره 260/96/511 تاریخ 1396/04/12

تسلیم اظهارنامه دوره اول ( فصل بهار) سال 1396

تسلیم اظهارنامه دوره اول ( فصل بهار) سال 1396


شماره:511/96/260

تاریخ:12/04/1396                                                                   

 

دستورالعمل

 

 

 

511

 

96

 

ماده(21)

 

الف

 

                                                              

 

 

 

 

 

مخاطبین/ذینفعان

 

رئیس  محترم امور مالیاتی شهر و استان تهران

مدیران کل محترم امور مالیاتی استان ها

مدیران کل محترم مالیات بر ارزش افزوده شهر و استان تهران

مدیرکل محترم امور مالیاتی مودیان بزرگ

 

موضوع

 

تسلیم اظهارنامه دوره اول ( فصل بهار) سال 1396

 

   

  با توجه به اینکه آخرین مهلت تسلیم اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده دوره اول ( فصل بهار) سال 1396 روز  پنج شنبه مورخ 15/04/1396 می­باشد، لذا ضروری است کلیه ادارات کل امور مالیاتی و مالیات بر ارزش افزوده در راستای ارائه خدمات بهتر به مودیان محترم مالیاتی، اقدامات ذیل را معمول نمایند:

1.جهت تسهیل امور مودیان، کلیه واحدهای خدمات مودیان، می‌بایستی به طور تمام وقت آماده پاسخگوئی و ارائه خدمات در طول مدت تسلیم اظهارنامه باشند.

2.جهت تسهیل امور مودیان، ساعات حضور کلیه کارکنان بخش‌ مالیات بر ارزش افزوده در روز پنج شنبه مورخ 15/04/1396 از ابتدای وقت اداری لغایت ساعت 18:00 خواهد بود. بدیهی است در خارج از ساعات اداری معمول تعداد و ترتیب حضور همکاران با توجه به حجم عملیات وبه تشخیص مدیران مربوطه تعیین خواهد گردید.

3.ضروری است همکاران در حوزه‌های مختلف ستاد معاونت مالیات بر ارزش افزوده سازمان با حضور در اوقات کاری اعلام شده برای ادارات کل و آمادگی کامل، نسبت به پشتیبانی کامل عملیات واحدهای اجرائی این نظام مالیاتی از کلیه ابعاد اقدام نمایند.

4.ادارات کل امور مالیاتی مکلفند ترتیبی اتخاذ نمایند تا صرفا نسبت به دریافت اظهارنامه­های الکترونیکی اقدام و از دریافت اظهارنامه های دستی خودداری نمایند . مع الوصف پذیرش اظهارنامه آن دسته از مودیانی که موفق به ثبت اینترنتی نگردیده اند صرفا در 2 ساعت پایانی روز پنج شنبه مورخ 15/04/1396 منوط به اخذ تعهدنامه کتبی مبنی بر ثبت اینترنتی توسط مودیان محترم و همچنین درج اطلاعات مودی در فهرست اظهارنامه های دستی تسلیمی، بلامانع می باشد.

5.ادارات کل امور مالیاتی مکلفند در پایان مهلت تسلیم اظهارنامه، فهرست مودیانی که مالیات و عوارض ابرازی را پرداخت ننموده و یا ترتیب پرداخت نداده اند، استخراج و ضمن پیگیری عملیات وصول، نتیجه اقدامات انجام شده را جهت استحضار رئیس کل محترم سازمان به این معاونت اعلام نمایند.

 

  لازم است مدیران کل محترم امور مالیاتی و مالیات بر ارزش افزوده ترتیبی اتخاذ نمایند که به نحو مقتضی از ارائه خدمات در بالاترین سطح ممکن به مودیان محترم و پاسخگویی سریع، دقیق و مسئولانه کلیه پرسنل تحت مدیریت خود اطمینان حاصل نمایند.

 

             محمد مسیحی

معاون مالیات بر ارزش افزوده

 

 

تاریخ اجرا:

 

مدت اجرا:

 

مرجع ناظر: دادستانی انتظامامی مالیاتی

 

نحوه ابلاغ:

 

دامنه کاربرد: 1- داخلی£       2- خارجی £   

 

مرجع پاسخگوئی: دفتر نظارت بر امور اجرایی

تلفن: 88806053

      

 

 

 

مواد قانونی وابسته

 

هنوز هیچ دیدگاهی وجود ندارد.

اولین کسی باشید که برای “تسلیم اظهارنامه دوره اول ( فصل بهار) سال 1396” دیدگاه می‌گذارید;

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مفید بود

سبد خرید