هیات 251 مکرر

هیات 251 مکرر مالیاتی مرجع رسیدگی ناعادلانه بودن مالیات

ماده 251 مکرر از فصل سوم قانون مالیات مستقیم مصوب سال 1366 به بیان موضوع مرجع حل اختلاف مالیاتی اختصاص داده شده است. مطابق با مقررات این ماده، مرجع رسیدگی به اعتراض مالیات‌ های قطعی و غیرمستقیم که در مرجع دیگری قابل طرح نباشد، به هیاتی سه نفره واگذار شده است.

نکته 1

در 251 مکرر به ناعادلانه بودن مالیات اشاره دارد.

نکته 2

اعتراض به هیات ماده ۲۵۱ مکرر مهلت زمانی ندارد

ثبت نام و ورود به 251 مکرر

به منظور ورود و ثبت نام در سامانه هیات موضوع ماده 251 مکرر مالیات‌ شخص می بایست نشانی این سایت، به آدرس dad.mefa.ir را در مرورگر خود وارد نموده و از منوی اصلی سایت گزینه ورود به سامانه یا ثبت نام را انتخاب کند

هیات 251 مکرر

مقررات رسیدگی به شکایات در هیات موضوع ماده 251 مکرر

لطفاً مقررات رسیدگی به شکایت در هیات موضوع ماده 251 مکرر قانون مالیات مستقیم را با دقت مطالعه نمایید:

  1. شاکی مکلف است کلیه فرم های ایجاد شده در سامانه را تکمیل و به همراه مستندات مربوطه بارگذاری نماید.
  2. در صورتی که مدارک منضم به شکایت، ناقص باشد، مراتب از طریق سامانه یا پیامک به شاکی اعلام تا ظرف مدت 30 روز از تاریخ ابلاغ نسبت به رفع نقص اقدام نماید. در صورت عدم رفع نقص ظرف مهلت مقرر، شکایت مزبور مختومه میگردد.
  3. چنانچه احراز گردد که شکایت شاکی در سایر مراجع قابل طرح و رسیدگی می باشد، نتیجه از طریق پیامک و سامانه به شاکی اعلام و پرونده مختومه میگردد.
  4. چنانچه شاکی از شکایت مطروحه در هیات موضوع ماده 251 مکرر ق.م.م انصراف داشته باشد باید فرم انصراف را ضمن تکمیل، امضا نموده و در سامانه بارگذاری نماید.
  5. شاکی میبایست کلیه درخواستهای خود در ارتباط با پرونده مطروحه را از طریق این سامانه به مرکز اعلام نماید.
  6. رسیدگی به شکایت بصورت غیرحضوری میباشد مگر براساس تشخیص شعب رسیدگی کننده، نیاز به حضور باشد که در این صورت از شاکی دعوت بعمل می آید.
  7. از آنجائیکه کلیه مراحل پرونده از طریق پیامک اطلاع رسانی میگردد، مسئولیت عواقب ایجاد هرگونه محدودیت از ناحیه شاکی برای دریافت پیامک بر عهده وی میباشد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *