نحوه ارسال اطلاعات صورتحساب الکترونیکی

قابل توجه اشخاص حقوقی مشمول رعایت مقررات قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان از ۱/ ۱/ ۱۴۰۲

اطلاعیه شماره ۳

مودیان مالیاتی اشخاص حقوقی مشمول رعایت مقررات قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان از ۱۴۰۲/۰۱/۰۱ موضوع : نحوه ارسال اطلاعات صورتحساب الکترونیکی

در راستای اجرای قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان کلیه مودیانی که دارای کارپوشه می باشند، جهت صدور صورتحساب نیاز به دریافت شناسه یکتای حافظه مالیاتی خواهند داشت دریافت شناسه یکتای حافظه مالیاتی دارای مراحل متعددی می باشد که مهمترین بخش آن تعیین روش ارسال اطلاعات صورتحساب میباشد. در بخش عضویت” و سپس انتخاب گزینه شرکت معتمد سامانه های دولتی در کارپوشه روشهایی بشرح ذیل در نظر گرفته شده و برای مودیان قابل انتخاب می باشد:
– ارسال اطلاعات صورتحساب الکترونیکی از طریق مستقیم توسط شخص مودی: در این روش، مودی نسبت به امضا صورتحساب الکترونیکی با استفاده از کلید خصوصی خود و صدور و ارسال اطلاعات صورتحساب الکترونیکی اقدام می نماید.

مودیان مالیاتی اشخاص حقوقی مشمول رعایت مقررات قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان از ۱۴۰۲/۰۱/۰۱

-ارسال اطلاعات صورتحساب الکترونیکی از طریق شرکت معتمد نوع ۱ با کلید شرکت معتمد : در این روش شرکت معتمد اطلاعات صورتحساب الکترونیکی مؤدی را دریافت و با استفاده از کلید خصوصی و زیرساختهای خود اقدام به صدور و ارسال صورتحساب الکترونیکی مینماید مسئولیت صدور و ارسال صورتحساب الکترونیکی با شرکت معتمد ارائه کننده خدمات مالیاتی خواهد بود.

ارسال اطلاعات صورتحساب الکترونیکی از طریق شرکت معتمد نوع ۱ با کلید مؤدی: در این روش مؤدی نسبت به امضا صورتحساب الکترونیکی با استفاده از کلید خصوصی خود و صدور صورتحساب الکترونیکی اقدام می نماید. مسئولیت صدور صورتحساب الکترونیکی با مؤدی و مسئولیت ارسال اطلاعات صورتحساب الکترونیکی به سامانه مؤدیان با شرکت معتمد ارائه کننده خدمات مالیاتی میباشد.

نحوه ارسال اطلاعات صورتحساب الکترونیکی

ارسال اطلاعات صورتحساب الکترونیکی از طریق سامانه های دولتی:

در این روش، مؤدی در کار پوشه خود ارسال اطلاعات به سامانه مؤدیان را “سامانه های دولتی ” انتخاب می نماید در این حالت امکان ارسال اطلاعات از سامانه های دولتی امکان پذیر خواهد شد. مسئولیت صدور از ارسال صورتحساب الکترونیکی با مؤدی است.

واعد مربوط به انتخاب شرکت معتمد در کارپوشه توسط مؤدی:

مؤدی میتواند یک یا چند شرکت معتمد نوع ۱ داشته باشد اما هر شناسه یکتای حافظه مالیاتی فقط باید توسط یک
شرکت معتمد پشتیبانی شود.

مزدی میتواند فقط یک شرکت معتمد نوع ۲ و ۳ داشته باشد.

-مؤدیان میتوانند برای هر شناسه یکتای حافظه مالیاتی روشهای متفاوت ارسال صورت حساب را در یک پرونده مالیاتی کار پوشه انتخاب نمایند. لازم به ذکر است؛ انتخاب دو روش ارسال برای یک شناسه یکتای حافظه مالیاتی به صورت هم زمان امکان پذیر نیست.


📤اشتراک گذاری
❤️نظرات شما
0 0 رای ها
امتیاز مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
logo-samandehi