ماده 59 قانون مالیاتها- منبع مالیات: حق واگذاری محل- اداره کل مربوط: شیراز

ماده ۵۹ قانون مالیاتها- منبع مالیات: حق واگذاری محل- اداره کل مربوط: شیراز


 

شماره: ۶۳۹۱/۲۰۱
تاریخ: ۲۱/۰۸/۱۳۸۲
پیوست:
 
 
شماره و تاریخ رای مورد واخواهی: ۴۴۹ مورخ ۲۶/۸/۸۱
مربوط به مالیات حق واگذاری محل
سال عملکرد: ۷۹
شماره حوزه مالیاتی ۳۲۱
شماره سر ممیزی مالیاتی ۳۲
سازمان امور اقتصادی و دارائی استان
اداره امور مالیاتی شهرستان شیراز
اداره کل
تاریخ ابلاغ رأی: ۱۹/۱۲/۸۱
شماره و تاریخ ثبت شکایت ۱۴۹-۲۰۱ مورخ ۱۸/۱/۸۲
 
 
خلاصه واخواهی: اینجانب برابر قولنامه ای مستند که دارائی مزبور هم آن را قبول نموده یک باب حجره در طبقه سوم را به مبلغ پنج میلیون تومان طبق قولنامه که ضمیمه پرونده است از آقای           خریداری کرده و آن را به همان مبلغ پنج میلیون تومان طی چکهائی که در پرونده موجود است به آقای        واگذار نمودم. در تاریخ ۱۹/۱۲/۸۱ هیات تجدید نظر بدون اینکه توجهی به اعتراض اینجانب داشته باشد رای بدوی را تائید نمودند.اینجانب کاسب هستم و حقوق دان نیستم و درس حقوق نخواهنده ام ولی اگر فرم مالیات گرفتن بدین نحو باشد که هر مبلغی را که در مرحله اول آقای ممیز تعیین نماید همان مبلغ مورد تائید هیات بدوی و مرحله تجدید نظر و نهایتا شورای عالی مالیاتی قرار گیرد، دیگر احتیاجی به این همه وقت گرفتن کمیسیونها نمی باشد. قولنامه پنج میلیون است و فروش هم همان پنج میلیون است. شش میلیون را آقای ممیز از کجا آورده. بنابراین تقاضای رسیدگی را دارد.
رای:شعبه اول شورای عالی مالیاتی با ملاحظه و بررسی شکوائیه واصله و محتویات پرونده مالیاتی امر به شرح آتی انشاء رای می نماید:
نظر به اینکه ممیز مالیاتی ذیربط طی گزارش تنظیمی شماره۳۵۷۱ مورخ۲۴/۱/۸۱ در خصوص میزان حق واگذاری محل تعیین شده که بیش از مبلغ مندرج در مبایعه نامه عادی بین طرفین بوده مستنداتی ارائه ننموده و از طرفی ارزش تعیین شده مورد اعتراض مودی مالیاتی بوده،ضرورت نیل به واقعیت ایجاب  می نمود که هیات حل اختلاف مالیاتی تجدید نظر راسا و یا باصدور قرار اعتراض مودی راجع به میزان دریافتی را مورد بررسی قرار داده و نسبت به آن نفیا یا اثباتا اظهارنظر موجه و مدلل به عمل می آورد.
بنا به مراتب به دلیل عدم کفایت رسیدگی رای مورد واخواهی نقض و پرونده به هیات حل اختلاف  مالیاتی موضوع ماده ۲۵۷ قانون مالیاتهای مستقیم احاله می گردد.
 
 
اسماعیل ملکان
محمد رزاقی
علی اصغر زندی فائز
 

 

مواد قانونی وابسته
 -…

فهرست مطالب

این مطلب رو به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

logo-samandehi