مالیات های مستقیم (ق م م)

قانون مالياتهاي مستقيم – ماده 57

قانون مالياتهاي مستقيم - ماده 57
قانون مالياتهاي مستقيم – ماده 57

قانون مالياتهاي مستقيم – ماده 57

در مورد شخص حقیقی که هیچ گونه درآمدی ندارد تا میزان معافیت مالیاتی درآمد حقوق موضوع ماده (84) این قانون از درآمد مشمول مالیات سالانة مستغلات از مالیات معاف و مازاد طبق مقررات این فصل مشمول مالیات می‌باشد. مشمولان این ماده ‌باید اظهارنامة مخصوصی طبق نمونه‌ای که از طرف سازمان امور مالیاتی کشور تهیه خواهد شد به ادارة امور مالیاتی محل وقوع ‌ملک تسلیم و اعلام نمایند که هیچ گونه درآمد دیگری ندارند. ادارة ‌امور مالیاتی مربوط باید خلاصة مندرجات اظهارنامة مودی را به‌ادارة امور مالیاتی محل سکونت مودی ارسال دارد و در صورتی‌که ‌ثابت ‌شود اظهارنامة مودی خلاف واقع است مالیات متعلق به ‌اضافة یک برابر آن به عنوان جریمه وصول خواهد شد.

در اجرای حکم این ماده حقوق بازنشستگی و وظیفة دریافتی وجوایز و سود ناشی از سپرده‌های بانکی درآمد تلقی نخواهد شد.

تبصره 1 ـ حکم این ماده در مورد فرزندان صغیری که تحت ‌ولایت پدر باشند جاری نخواهد بود.

تبصره 2 ـ در صورتی که سایر درآمدهای مشمول مالیات ‌ماهانة مودی کمتر از مبلغ مذکور در این ماده باشد، آن مقدار از درآمد مشمول مالیات اجارة املاک که با سایر درآمدهای مودی بالغ برمبلغ فوق باشد معاف و مازاد طبق مقررات این فصل مشمول‌ مالیات خواهد بود.

منبع:سازمان امورمالیاتی وزارت امور اقتصادی دارایی

 

قانون مالياتهاي مستقيم – ماده 57

1 دیدگاه در “قانون مالياتهاي مستقيم – ماده 57

  1. آواتار مهمان مهمان گفت:

    سلام من ملکی اجاره دادم و هیچ درآمدی به غیر از اجاره بها ملک ندارم و ماده 57 هستم الان میخواهم اظهار نامه پر کنم در قسمت سایر درآمدهای مشمول مالیات مالک در سال ۱۴۰۰ باید چه مقداری بگذارم تا مالیاتی شاملم نشود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *