5 4

قابل توجه ادارات امور مالیاتی و جایگاه داران سوخت

◾️قابل توجه ادارات امور مالیاتی و جایگاه داران سوخت ( در اجرای ضوابط مقرر جهت مطالبه مالیات بر ارزش افزوده جایگاه داران )

◾️تصویبنامه مصوب جلسه مورخ ۱۴۰۱/۰۴/۱۲ هیات وزیران درخصوص؛

“تعیین حق العمل خدمات جایگاه های سوخت در سال ۱۴۰۱”

🔺طی نامه شماره ۶۲۸۵۴ در تاریخ ۱۴۰۱/۰۴/۱۸ ابلاغ شد. [ ابلاغی طی نامه ۲۵ تیر ۱۴۰۱ رئیس کل سازمان امور مالیاتی ]

بسمه تعالی

وزارت نفت – وزارت امور اقتصادی و دارایی
سازمان برنامه و بودجه کشور

هیئت وزیران در جلسه۱۴۰۱/۴/۱۲ به پیشنهاد مشترک سازمان برنامه و بودجه کشور و وزارت نفت و به استناد اصل یکصد و سی و هشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و در اجرای بند (۱) جدول تبصره (۱۴) قانون بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور تصویب کرد:

۱- حق العمل خدمات جایگاه های سوخت با احتساب عوارض و مالیات بر ارزش افزوده در سال ۱۴۰۱، با اعمال چهل و پنج درصد (۴۵%) افزایش نسبت به سال ۱۴۰۰، تعیین می شود. همچنین متوسط نرخ حق العمل جایگاه های گاز طبیعی فشرده (CNG) در سال ۱۴۰۱ نسبت به سال ۱۴۰۰ (برحسب طبقه بندی) چهل و پنج درصد (۴۵%) اضافه می شود. مبالغ حق العمل جایگاه ها از محل فروش توسط جایگاه های عرضه سوخت برداشت می شود. پرداخت عوارض و مالیات بر ارزش افزوده خدمات جایگاه ها به ماخذ ارزش خدمات آن ها، بر عهده جایگاه های یادشده است و سازمان امور مالیاتی کشور موظف است مبالغ را از طریق جایگاه های مذکور دریافت نماید.

۲- وزارت نفت اجازه دارد افزایش های تعیین شده حق العمل سوخت مایع را براساس میزان فروش جایگاه ها، به صورت پلکانی (حداکثر سه پله) به نحوی تعیین نماید که میانگین افزایش چهل و پنج درصد (۴۵%) رعایت گردد.

٣- برای جبران حق العمل جایگاه های عرضه گاز طبیعی فشرده (CNG)، قیمت عرضه هر متر مکعب گاز طبیعی فشرده (CNG) معادل پنج هزار و هفتصد (5,700) ریال تعیین می گردد.

۴- نرخ حق العمل سوخت گیری هوایی در فرودگاه هایی که راهبری سوختگیری توسط بخش غیردولتی انجام می شود، توسط وزارت نفت پیشنهاد و به تأیید سازمان برنامه و بودجه کشور می رسد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید