انواع صورتحساب مورد نظر در امور مالیاتی چیست؟

انواع صورتحساب مورد نظر در امور مالیاتی چیست؟

اداره مالیات کدام صورتحساب ها را قبول میکند

در این مقاله می خواهیم فاکتورهایی که مورد پذیرش امور مالیاتی می باشد را معرفی نماییم و چه گزینه هایی باید در فاکتورهای صادره در و مورد پذیرش قرار بگیرد را معرفی می نماییم.

چه فاکتورهایی مورد قبول اداره مالیات می باشد

مطابق موضوع ماده ۸ آیین نامه اجرایی ماده ۹۵ قانون مالیاتهای مستقیم به فاکتورها و صورتحساب هایی که در سه نوع زیر قرار بگیرند اعتبار می بخشد و قابل پذیرش و قبول می باشد.

انواع صورتحساب های مورد قبول

  1. صورتحساب نوع اول باید دارای شماره سریال چاپی یا ماشینی حسب مورد. تاریخ و حداقل در برگیرنده اطلاعات هویتی شامل  : نام . نام خانوادگی یا نام شخص حقوقی . شماره اقتصادی . نشانی کامل و کد پستی فروشنده و خریدار  و مشخصات کالا یا خدمات ارائه شده . مقدار و مبلغ آن باشد . در صورت فروش به مصرف کننده نهایی درج مشخصات خریدار از نظر آیین نامه الزامی می باشد.

  2. صورتحساب نوع دوم که صرفا در موارد استفاده از سامانه صندوق فروش  ( صندوق ماشینی- مکانیزه- فروش )

    صادر می شود باید دارای شماره سریال ماشینی . تاریخ وو حداقل در بر گیرنده اطلاعات هویتی شامل نام . نام خانوادگی یا نام شخص حقوقی . شماره اقتصادی . نشانی کامل و کد پستی  فروشنده  و مشخصات کالا یا خدمات  ارائه شده . مقدار و مبلغ آن باشد .

  3. صورتحساب نوع سوم  ( صورتحساب الکترونیکی ) که دارای شماره سریال ماشینی . تاریخ و حداقل در بر گیرنده  اطلاعات هویتی شامل : نام . نام خانوادگی یا نام شخص حقوقی . شماره اقتصادی . نشانی کامل و کدپستی . فروشنده و خریدار و مشخصات کالا یا خدمات ارائه شده . مقدار و مبلغ بوده و از طریق سامانه ثبت بر خط معاملات و دارای کدرهگیری سازمان امور مالیاتی می باشد.

📤اشتراک گذاری
❤️نظرات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

logo-samandehi