اقدام تصمیمات عنوان شده توسط وزارت جهاد کشاورزی در استان فارس

اقدام تصمیمات عنوان شده توسط وزارت جهاد کشاورزی در استان فارس


شماره:۲۱۶۴۴۱/۴۳۹۲۵
تاریخ:۰۴/۱۱/۱۳۸۸
پیوست:
 
 
وزارت جهاد کشاورزی
 
 
هیئت وزیران در جلسه مورخ ۲/۱۰/۱۳۸۸ که در مرکز استان فارس تشکیل شد،موافقت نمود.
الف- وزارت جهاد کشاورزی موظف است با هماهنگی معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهور و همکاری استانداری و با رعایت قوانین و مقررات مربوط نسبت به اجرای تصمیمات زیر اقدام نماید.
۱- اختصاص مبلغ هفتصد و پنجاه میلیارد(۷۵۰,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰) ریال برای احداث شبکه های فرعی(۳) و (۴)، تسطیح اراضی و تجهیز و نوسازی عملیات آب و خاک تعاونی های تولید و آبیاری تحت فشار طی سالهای ۱۳۸۹ تا ۱۳۹۱.
۲- پیش بینی منابع مورد نیاز برای اصلاح و توسعه باغات زیتون استان به میزان سیزده هزار هکتار طی برنامه پنج ساله پس از ارایه نتایج مطالعات فازهای (۱) و (۲) و طی مراحل قانونی موضوع ماده(۳۲) قانون برنامه چهارم توسعه.
۳- افزایش سهم اعتبارات ملی استان در طرحهای آب و خاک و آبخیزداری به میزان سهم استان در تولید محصولات کشاورزی طی سالهای برنامه پنجم توسعه. استانداری فارس نیز نسبت به افزایش اعتبار بخش کشاورزی به میزان سهم این بخش در ارزش افزوده کل استان اقدام می نماید.
۴- ایجاد،تجهیز و راه اندازی واحد بیوتکنولوژی در مرکز تحقیقات منابع طبیعی و کشاورزی استان حداکثر تا پایان سال ۱۳۹۰.
۵- تدوین لایحه اصلاح مواد (۸۱) و (۱۳۳) قانون مالیاتهای مستقیم- مصوب ۱۳۶۶- به منظور معافیت مالیاتی شرکتهای تعاونی تولیدی ظرف شش ماه و ارایه آن به هیئت وزیران.
۶- تأمین سیصد دستگاه خاکورز حفاظتی(ماشینهای کشت مستقیم) در راستای اصلاح الگوی مصرف منابع پایه و مقابله با بحران خاک و تقویت حاصلخیزی طی برنامه پنجم توسعه.
۷- پوشش فراگیر بیمه محصولات کشاورزی در استان فارس ظرف دو سال از طریق صندوق بیمه محصولات کشاورزی.
۸- تأمین مبلغ ده هزار میلیارد(۱۰,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰) ریال برای اجرای طرح جامع آبخیزداری استان از طریق پیش بینی مبلغ سه هزار و ششصد میلیارد(۳,۶۰۰,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰) ریال در قالب لوایح بودجه سنواتی طی سالهای برنامه پنجم توسعه توسط معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهور و اعطای تسهیلات به مبلغ شش هزار و چهار صد میلیارد(۶,۴۰۰,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰) ریال با هماهنگی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران.
ب- متن زیر جایگزین بند(۷) تصمیم نامه شماره ۱۸۴۸۳۹/۴۱۴۸۰ مورخ ۱۱/۱۰/۱۳۸۷ می شود:
۷- تجهیز آزمایشگاه تخصصی باکتریابی در سطح استان مطابق با استانداردها پس از احداث آن توسط استان.
 
 
محمد رضا رحیمی
معاون اول رییس جمهور
 
 
 
مواد قانونی وابسته
 سابر قوانین…
📤اشتراک گذاری
#️⃣هشتک
❤️نظرات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

logo-samandehi