اجرای ماده 55 قانون مالیاتهای مستقیم- منبع مالیات: اجاره املاک- اداره کل مربوط: مشهد

اجرای ماده ۵۵ قانون مالیاتهای مستقیم- منبع مالیات: اجاره املاک- اداره کل مربوط: مشهد


 

شماره: ۱۶۲۰/۴/۳۰
تاریخ: ۰۷/۰۳/۱۳۸۰
پیوست:
 
 
شماره و تاریخ رای مورد واخواهی: ۱۲/۶۹۴- ۸/۶/۷۹
مربوط به مالیات مستغلات
سال عملکرد یا تعلق مالیات: ۷۴ لغایت ۷۶
شماره حوزه مالیاتی ۱۳۲۱
شماره سر ممیزی مالیاتی ۱۳۲
اداره:  کل امور اقتصادی و دارائی خراسان- مشهد
تاریخ ابلاغ رای: ۹/۶/۷۹
شماره و تاریخ ثبت شکایت ۶۴۶۴- ۴/۳۰- ۱۳/۷/۷۹
 
 
خلاصه واخواهی: اینجانب به اتفاق پدر و مادرم دارای یک باب منزل قدیمی دو طبقه که دارای قدمت چهل ساله می باشد هستیم که به صورت مشاع شریک بوده و از نیمه دوم سال ۷۰ در شهرستان رشت سکونت داریم و در محاسبه و تعیین میزان اجاره به وضعیت ملک و ساختمان توجه لازم نشده و گر چه حداکثر تخفیف در هیئت حل اختلاف مالیاتی داده شده ولی باز هم ما این رقم کرایه را نگرفته ایم. همچنین میزان اجاره پرداختی در شهرستان رشت را در محاسبه منظور ننموده اند.
رای: شعبه سوم شورای عالی مالیاتی با ملاحظه شکوائیه واصله، مطالعه و بررسی اوراق و مدارک پرونده مالیاتی به شرح آتی انشاء رای می نماید:
بر طبق محتویات پرونده، حوزه مالیاتی در اجرای مقررات ماده ۵۴ قانون مالیاتهای مستقیم و به علت عدم ارائه اجاره نامه رسمی، میزان اجاره بهاء را بر اساس املاک مشابه تعیین و هیئت حل اختلاف مالیاتی تجدید نظر ضمن رسیدگی به موارد اعتراض و تعدیل اجاره بهاء مبادرت به صدور رای نموده است و در خصوص اجرای ماده ۵۵ قانون مالیاتهای مستقیم با توجه به اینکه محل سکونت در اجاره آقای         (پدر مودی)می باشد و طبق مقررات مربوطه در محاسبه درآمد مشمول مالیات نامبرده منظور خواهد شد. بنابراین از حیث مندرجات شکوائیه واصله ایراد قانونی به رای مورد واخواهی وارد نبوده، رد شکایت شاکی اعلام می شود.
 
علی عزیزی
محمدعلی بیگ پور
اسماعیل ملکان
 
 
مواد قانونی وابسته
 -…
📤اشتراک گذاری
❤️نظرات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

logo-samandehi