ابلاغ فهرست اطلاعات شرکت­ ها و موسسات دانش بنیان که در سال 1394 از سوی کارگروه ماده 3 آیین ­نامه اجرایی قانون حمایت از شرکت ها و موسسات دانش بنیان تایید شده اند.

ابلاغ فهرست اطلاعات شرکت­ ها و موسسات دانش بنیان که در سال ۱۳۹۴ از سوی کارگروه ماده ۳ آیین ­نامه اجرایی قانون حمایت از شرکت ها و موسسات دانش بنیان تایید شده اند.


شماره: ۶۰-۹۵-۲۰۰

تاریخ: ۱۴-۰۹-۱۳۹۵

بخشنامه

 

 

 

۶۰

 

۹۵

 

قانون حمایت از شرکت­ ها و موسسات دانش­ بنیان و تجاری­ سازی نوآوری­ ها واختراعات

 

س

 

 

 

مخاطبین/ذینفعان

 

امور مالیاتی شهر و استان تهران

ادارات کل امور مالیاتی

 

موضوع

 

ابلاغ فهرست اطلاعات شرکت­ ها و موسسات دانش بنیان که در سال ۱۳۹۴ از سوی کارگروه ماده ۳ آیین ­نامه اجرایی قانون حمایت از شرکت ها و موسسات دانش بنیان تایید شده اند.

 

پیرو بخشنامه­ های شماره ۸۴/۹۴/۲۰۰ مورخ ۲۴/۸/۱۳۹۴ و شماره ۹۳/۹۳/۲۰۰ مورخ ۲۴/۸/۱۳۹۳، به پیوست تصویر نامه شماره ۸۴۸۶۵/۱۱ مورخ ۲۳/۶/۱۳۹۵ معاون محترم علمی و فناوری رئیس جمهور منضم به فهرست اطلاعات ۲۰۲۸ شرکت و موسسه دانش بنیان، ابلاغ می گردد; همچنین مصادیق فعالیتهای دانش بنیان مربوط به شرکت­ها و موسسات مزبور که در سال ۱۳۹۴ از سوی کارگروه مذکور تایید شده اند، در سامانه اشخاص حقوقی­ بخش ­استعلام­ها قابل مشاهده­ و ­دسترسی می­باشد.

بنابراین معافیت موضوع ماده ۳ قانون مزبور با رعایت سایر مقررات آیین نامه اجرایی موضوع ماده ۱۳ قانون یادشده و نیز دستورالعمل اجرایی ماده ۲۲ آیین نامه اجرایی مذکور به شرح زیر قابل اعمال است:

۱-معافیت موردنظر صرفا از تاریخ صدور مجوز تا پایان مدت اعتبار مجوز صادره (مندرج در فهرست پیوستی) قابل اعمال خواهد بود. بدیهی است نظر به اینکه معافیت مذکور درصورت تمدید مجوز تا ۱۵ سال از تاریخ صدور مجوز قابل ­اعمال می باشد، مراتب در صورت اعلام کارگروه مذکور اعلام خواهد شد.

۲-معافیت مذکور صرفا درخصوص فعالیت­های یادشده و قابل دسترس و مشاهده در سامانه اشخاص حقوقی بوده و سایر فعالیت­های آنان با رعایت مقررات مشمول مالیات می­باشد.

۳- عدم تسلیم اظهارنامه، ترازنامه و حساب سود وزیان در دوره معافیت، موجب عدم استفاده از معافیت مقرر در سال مربوط خواهدشد.[۱]

۴-درآمدهای کتمان شده مشمول برخورداری از معافیت مالیاتی مورد نظر نخواهد بود.

لازم به یادآوری است، اعمال معافیت موضوع ماده(۳) قانون مذکور نسبت به درآمد ناشی از فعالیت های دانش بنیان مطابق مصادیق ذکر شده در فهرست ارسالی از سوی کارگروه مزبور مانع از اعمال معافیت موضوع ماده(۹) قانون یادشده درخصوص واحدهای فناوری (پژوهشی و فناوری و مهندسی) مستقر در پارکهای علم و فناوری از تاریخ‌ صدور مجوز توسط مدیریت (رئیس) پارک و نسبت به درآمدهای حاصل از فعالیتهای­ مذکور در مجوزکه صرفا در پارک­های­ علم و فناوری­تحقق می­یابد نخواهد بود.

ضمنا همانگونه که در بخشنامه­های صدرالاشاره تاکید گردیده است، نظر به اهمیت موضوع و لزوم بررسی تخصصی پرونده­ های مالیاتی شرکت­ها و موسسات دانش بنیان، مقتضی است ادارات کل امور مالیاتی رسیدگی و تشخیص پرونده های مالیاتی شرکت های مزبور را به گروه های رسیدگی متشکل از ماموران مالیاتی دارای تخصص در این خصوص محول نموده تا به صورت گروهی و متمرکز مورد رسیدگی و تشخیص قرار گیرند و اسامی گروه های رسیدگی را به دفتر فنی و حسابرسی مالیاتی اعلام نمایند.

همچنین شایسته است،ادارات امورمالیاتی شهر و استان تهران در احاله رسیدگی پرونده مالیاتی شرکت­ ها وموسسات دانش بنیان به گروه رسیدگی ذیربط، محل اقامتگاه قانونی شرکت ها و موسسات مورد اشاره را مدنظر قرار دهند.۱-۳۶-۷/۷

سید کامل تقوی نژاد

رییس کل سازمان امور مالیاتی کشور

 

 

تاریخ اجرا: مطابق بخشنامه

 

مدت اجرا: مطابق بخشنامه

 

مرجع ناظر: دادستانی انتظامی مالیاتی

 

نحوه ابلاغ:فیزیکی/سیستمی

 

لطفا هرگونه ابهام و توضیح را از طریق شماره تلفن ۳۹۹۰۳۵۳۲ با دفتر فنی و حسابرسی مالیاتی مطرح و پیگیری نمایید.

 


 


۱-­ به موجب بخشنامه ۱۰۴/۹۵/۲۳۰ مورخ ۱۱/۱۲/۱۳۹۵، بند ۳ بخشنامه ۶۰/۹۵/۲۰۰ اصلاح شد.

متن بند ۳ قبل از اصلاح:« ۳-عدم تسلیم اظهارنامه، ترازنامه ،حساب سود و زیان، دفاتر و یا اسناد و مدارک در دوره معافیت، موجب عدم استفاده از معافیت مقرر در سال مربوط خواهد شد.»

 

مواد قانونی وابسته
 ماده ۱۰۵ـ جمع درآمد شرکتها و درآمد ناشی از فعالیت‌های‌انتفاعی سایر اشخاص حقوقی که از منابع مختلف در ایران یا خارج ‌از ایران…
 ماده ۱۱۰ـ اشخاص حقوقی مکلف اند اظهارنامه و ترازنامه وحساب سود و زیان متکی به دفاتر و اسناد و مدارک خود را حداکثر تا چهار ماه پس…
📤اشتراک گذاری
#️⃣هشتک
❤️نظرات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

logo-samandehi