0
0
سلام  منظور از مالیات عیدی ماده ۸۴ که استفاده نشده چیه  یعنی  من دارم از پرسنل هر ماه ۱۰ م معافیت کم می کنم   تا پایان سال دیگه ۱۲۰ م نبست که بخام دو مرتبه کم کنم  برای کسی هست که از وسط سال اومده که از تمامی معافیت استفاده نکرده باشه درسته؟؟
  • شما باید برای ارسال دیدگاه شوید
0
0

سلام.خیر به اینصورت نمیباشد.معافیت ماده ۸۴ مربوط به حقوق میباشد و به نسبت ماه های کارکرد به شخص تعلق میگیرد و معافیت عیدی بند ۱۰ ماده ۹۱ میباشد که میزان آن یک دوازدهم معافیت ماده ۸۴ میباشد و با هر میزان کارکرد در سال بطور کامل به شخص تعلق میگیرد.حالا به عنوان مثال شخصی که یکسال در جایی مشغول بکار بوده است هر ماه از معافیت ماده ۸۴ استفاده کرده است حالا ممکنه حقوق مشمول ماهانه شخص ۹ میلیون بوده باشد و از معافیت ۱۰ میلیونی مبلغ ۱ میلیون را استفاده نکرده و در پایان سال ۱۲ میلیون معافیت استفاده نشده از ماده ۸۴ برایش باقی مانده است.حالا این مازاد معافیت ماده ۸۴ را میتوان بعلاوه معافیت بند ۱۰ ماده ۹۱ کرد و برای عیدی استفاده کرد تا عیدی مشمول مالیات نشود.

  • شما باید برای ارسال دیدگاه شوید
نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما

لطفاً جهت ثبت نام ابتدا یا ثبت نام کنید.