قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مؤدیان – ماده 8

ماده ۸ پایانه های فروشگاهی

ماده ۸ قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مؤدیان

خودداری و عدم نصب پایانه های فروشگاهی

 مودیانی که از ثبت ­نام در سامانه مودیان خودداری کنند و نیز خرده فروشی ­ها و واحدهای صنفی که مستقیما با مصرف کننده نهائی ارتباط دارند، در صورتی که از پایانه فروشگاهی استفاده نکنند، مشمول امتیاز مذکور در ماده (۴) این قانون نمی باشند.

سازمان موظف است معادل مالیات متعلق به فروش مودیان موضوع این ماده را به هر طریق ممکن از جمله مراجعه به محل های فعالیت و رسیدگی به دفاتر، اسناد و مدارک آنان، (اعم از فیزیکی و الکترونیکی) یا هرگونه مدارک و قرائنی که به دست می آورد، تعیین و مطالبه کند. در تعیین مالیات متعلق به این مودیان، هیچ­گونه اعتبار مالیاتی برای خریدهای آنان منظور نخواهد شد.

مودیان مزبور، در صورت اعتراض به میزان فروش اعلام شده توسط سازمان، می توانند با ارائه اسناد و مدارک مثبته به مراجع دادرسی مالیاتی مراجعه کنند.

تبصره

در صورتی که مودی موضوع این ماده قبل یا حین دادرسی به عضویت سامانه مودیان درآید، سازمان موظف است اعتبار مالیاتی وی را مطابق اعلام سامانه مودیان پذیرفته و از بدهی مالیاتی او کسر کند.

فیلم و ویدئو ماده ۸ قانون پایانه های فروشگاهی

سوالات متداول ماده ۸ قانون پایانه های فروشگاهی

  • مشمول امتیاز در ماده ۴ این قانون نمی شوند.
  • سازمان با مراجعه به محل فعالیت و رسیدگی به اسناد و مدارک آنها تعیین و مطالبه نماید
  • هیچ گونه اعتباری برای خرید آنها در نظر گرفته نمی شود

با ارائه اسناد و مدارک مثبته به مراجع دادرسی مالیاتی مراجعه کنند

بلی ، در صورتی که مودی موضوع این ماده قبل یا حین دادرسی به عضویت سامانه مودیان درآید، سازمان موظف است اعتبار مالیاتی وی را مطابق اعلام سامانه مودیان پذیرفته و از بدهی مالیاتی او کسر کند

📤اشتراک گذاری
❤️نظرات شما
0 0 رای ها
امتیاز مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
logo-samandehi