قانون مالیات ارزش افزوده

قانون ارزش افزوده – ماده 30

قانون ارزش افزوده - ماده 30
ویدئو و فیلم آموزشی ماده 30 قانون مالیات ارزش افزوده

ماده 30 قانون مالیات بر ارزش افزوده(مصوب 1400/03/02)

ت ‌ـ مالیات نقل و انتقال وسائط نقلیه

ماده 30ـ نقل و انتقال انواع خودرو و موتورسیکلت، به استثنای ماشین‌های راهسازی، کارگاهی، معدنی، کشاورزی و شناورها، مشمول مالیات نقل و انتقال به‌ شرح ذیل می‌باشند:
تولید داخل به میزان یک‌درصد (1%) و وارداتی دو درصد (2%) به مأخذ مذکور در تبصره (1) ماده‌ (28) این قانون برای سال تولید. مأخذ محاسبه مالیات موضوع این ماده‌تا شش‌سال پس از سال تولید، سالانه ده‌ درصد (%10) همان مأخذ کاهش می‌یابد و برای سال‌های ششم به بعد، چهل‌درصد (%40) مأخذ یادشده است.

تبصره 1ـ ثبت سند انتقال وسائط نقلیه توسط دفاتر اسناد رسمی و یا تعویض پلاک توسط نیروی انتظامی، منوط به پرداخت مالیات نقل و انتقال موضوع این ماده‌ و به ترتیبی است که سازمان مقرر می‌کند. مراجع مزبور در صورت تخلف از این حکم، ملزم به پرداخت دو برابر مالیات پرداخت‌ نشده هستند.

تبصره 2ـ اولین انتقال خودرو از کارخانجات سازنده و یا وصل کننده قطعات پیش ساخته (مونتاژکننده) داخلی و یا واردکنندگان (نمایندگی‌های رسمی شرکتهای خارجی) به خریداران و همچنین هرگونه انتقال به صورت صلح و هبه به نفع دولت مشمول پرداخت مالیات نقل و انتقال موضوع این ماده‌می‌شود.

تبصره 3ـ نقل و انتقال انواع خودرو و موتورسیکلت با پلاک انتظامی مناطق آزاد تجاری‌ـ صنعتی مشمول مالیات موضوع این ماده‌ نمی‌شود.


ماده 30 قانون مالیات بر ارزش افزوده(قدیم) کلیه بانکها، موسسات وتعاونی های اعتباری، صندوق های قرض الحسنه وصندوق تعاون مکلفند صرفا اطلاعات واسناد لازم مربوط به درآمد مودیان را که در امر تشخیص و وصول مالیات مورد استفاده می باشد، حسب درخواست رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور به سازمان مزبور اعلام نمایند. اشخاص مزبور در صورت عدم ارائه اطلاعات واسناد مذکور مسئول جبران زیان وارده به دولت خواهند بود.

سازمان امور مالیاتی کشور وزارت امور اقتصادی و دارایی

 

دیدگاهی در مورد “قانون ارزش افزوده – ماده 30

  1. مهران گفت:

    لعنت بر پرنس چارلز که با مالیات های مضاعف بر مردم فشار میآورد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *