موضوع

عدم شمول معافیت موضوع ماده 132 قانون مالیاتها در خصوص درآمدهای کتمان شده- منبع مالیات: اشخاص حقوقی- اداره کل مربوط: آمل

عدم شمول معافیت موضوع ماده ۱۳۲ قانون مالیاتها در خصوص درآمدهای کتمان شده- منبع مالیات: اشخاص حقوقی- اداره کل مربوط: آمل


 نمونه آرای شعب

شماره: ۵۱۱۵/۴/۳۰

تاریخ: ۲۴/۰۶/۱۳۸۰

پیوست:
 
شماره وتاریخ رأی مورد واخواهی: ۳۱۵-۱۹/۴/۷۸

مربوط به مالیات: اشخاص حقوقی

سال عملکرد یا تعلق مالیات: ۷۴
شماره حوزه مالیاتی: ۸۱۱
شماره سر ممیزی مالیاتی: ۸۱
اداره: امور اقتصادی ودارائی شهرستان آمل
تاریخ ابلاغ رأی: ۵/۵/۷۸
شماره وتاریخ ثبت شکایت: ۵۲۴۷-۴/۳۰-۱۳/۵/۷۸
 
خلاصه واخواهی: نظر به اینکه در مراحل بدوی و تجدید نظر به استنادات قانونی این شرکت مندرج در لوایح تسلیمی ترتیب اثر داده نشده ضمن استدعای مطالعه لوایح تقدیمی در صورتیکه استنادات این شرکت در خصوص عدم شمولیت مالیات به هر شکل در دوران معافیت مالیاتی وافی به مقصود باشد با یاری این واحد تولیدی گرهی از مشکلات بوجود آمده که یکی از آنها مالیات برآوردی میباشد گره گشائی فرمائید: ۱- این واحد تولیدی مشمول معافیت ماده ۱۳۲ بوده. ۲- ممیز محترم مالیاتی با توجه به گزارش اجرای ماده ۱۸۱ اقدام به مطالبه مالیات نموده است. ۳- این شرکت در لوایح تسلیمی به عدم شمولیت مالیات برابر آرای صادره از هیئت عمومی شورای عالی مالیاتی، در خصوص تفسیر ماده ۱۹۳ قانون مالیاتها و حیطه و شمولیت ماده ۱۵۶ در خصوص کتمان درآمدهای مشمول مالیات تأکید نمود لکن کوچکترین ترتیب اثری داده نشده است. این واحد تولیدی در سال ۷۶ در اثر آتش سوزی کلا ویران و ماشین آلات بصورت آهن پاره ای درآمد، درخواست رسیدگی خارج از نوبت و نقض رأی صادره را دارد.
رأی: شعبه سوم شورای عالی مالیاتی با ملاحظه شکوائیه واصله و مطالعه و بررسی اوراق و مدارک پرونده مالیاتی بشرح آتی انشاء رأی مینماید:
حسب محتویات پرونده درآمد مشمول مالیات از طریق علی الرأس با اعمال ضریب بر درآمدهای کتمان شده محاسبه شده و هیئت های حل اختلاف مالیاتی با رسیدگی به موارد اعتراض و با توجه به پاسخ استعلام به عمل آمده از شورای عالی مالیاتی در خصوص درآمدهای کتمان شده در دفاتر و اظهارنامه تسلیمی در دوران معافیت قانونی ماده ۱۳۲ قانون مالیاتهای مستقیم، بشرح نامه شماره ۱۱۶۱۸-۴/۳۰-۲۳/۱۲/۷۶ مبادرت بصدور رأی نموده اند. علیهذا بنا به مراتب فوق و از لحاظ مندرجات شکوائیه واصله ایراد قانونی بر رأی مورد واخواهی وارد نبوده و رد شکایت اعلام می شود.
 
علی عزیزی
اسماعیل ملکان
محمد علی بیگ پور
مواد قانونی وابسته
 -…
0 0 رای ها
امتیاز مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
logo-samandehi