دریافت اظهارنامه های دستی عملکرد سال 1392

دریافت اظهارنامه های دستی عملکرد سال ۱۳۹۲


شماره: ۵۱/۹۳/۲۰۰
تاریخ: ۳۱/۴/۱۳۹۳
پیوست:
بخشنامه
 
۵۱
۹۳
۱۱۰-۱۰۰
م
 
مخاطبین/ذینفعان
امورمالیاتی شهر و استان تهران
موضوع
دریافت اظهارنامه های دستی عملکرد سال ۱۳۹۲
   نظر به درخواست برخی مودیان محترم مالیاتی و به منظور تکریم ارباب رجوع، ادارات کل امورمالیاتی ضمن تشویق مودیان به ارائه اظهارنامه بصورت الکترونیکی می توانند نسبت به دریافت اظهارنامه های مالیاتی کاغذی نیز که به صورت دستی تکمیل و فاقد کد رهگیری ارسال الکترونیکی اظهارنامه بوده و تاتاریخ ۳۱/۴/۱۳۹۳ توسط مودی، نماینده قانونی و یا وکیل وی ارائه می­گردد با استفاده از نسخه جدید برنامه مالیات بر مشاغل و سامانه اشخاص حقوقی جدید و براساس فرآیند زیر اقدام نمایند:
۱ _ دریافت اظهارنامه مالیاتی دستی فاقد کد رهگیری توسط واحدهای مالیاتی
۱-۱- ظهارنامه دستی اشخاص حقیقی در سیستم مشاغل
۱-۲- ظهارنامه دستی اشخاص حقوقی در سیستم اشخاص حقوقی جدید( بخش دبیرخانه تحت عنوان سرفصل اظهارنامه­های دستی عملکرد سال ۱۳۹۲)
۲. درج شماره ثبت، تاریخ ثبت دبیرخانه و شماره واحد مالیاتی(۶رقمی) و مهر و امضاء کارشناس ارشد مالیاتی بر روی اظهارنامه دستی
۳. نحوه ورود اطلاعات اظهارنامه های دستی دریافتی متعاقبا اعلام خواهدشد.
همچنین پیرو بخشنامه شماره ۶۹۰۳/۲۰۰ مورخ ۱۴/۴/۱۳۹۳، در صورت مراجعه مودیان محترم برای تسلیم اظهارنامه مالیاتی و پرداخت مالیات، ادارات کل امورمالیاتی متناسب با تعداد مراجعه­کنندگان ترتیبی اتخاذ نمایند تا همکاران محترم ضمن حضور در محل کار نسبت به دریافت اظهارنامه مالیاتی مودیان بعد از زمان تعیین شده در بخشنامه مزبور نیز اقدام نمایند.
علی عسکری
تاریخ اجراء: ازتاریخ ابلاغ
مدت اجراء: ۳۱/۴/۱۳۹۳
مرجع ناظر: دادستانی انتظامی مالیاتی
نحوه ابلاغ: فیزیکی/سیستمی
بخشنامه ها و دستورالعمل های منسوخ(شماره و تاریخ):
* لطفا هرگونه ابهام و توضیحی را ازطریق شماره تلفن ۳۹۹۰۲۳۰۲ دفتر اطلاعات مالیاتی و مبارزه با پولشویی مطرح و پیگیری نمایید.
 
 

 

 
شماره: ۶۹۰۳/۲۰۰
تاریخ: ۱۴/۴/۱۳۹۳
پیوست:
بسمه تعالی
 
امورمالیاتی شهر و استان تهران
ادارات کل امورمالیاتی ……
به منظور ارائه خدمات مطلوب به مودیان محترم مالیاتی در انجام تکالیف قانونی، به ویژه اطلاع رسانی و ارائه راهنمایی و پاسخگویی لازم در رابطه با دریافت اظهارنامه الکترونیکی; مقتضی است مدیران کل محترم امورمالیاتی ترتیبی اتخاذ نمایند که کلیه همکاران محترم در فرصت های پایانی تیرماه به شرح زمانبندی ذیل در محل کار خود حضور داشته باشند.
روز شنبه مورخ ۲۱/۴/۱۳۹۳ لغایت چهارشنبه مورخ ۲۵/۴/۱۳۹۳ تا ساعت ۱۸
 روز پنج شنبه مورخ ۲۶/۴/۱۳۹۳ لغایت جمعه مورخ ۲۷/۴/۱۳۹۳ تا ساعت ۱۶
روز یکشنبه مورخ ۲۹/۴/۱۳۹۳ لغایت سه شنبه مورخ ۳۱/۴/۱۳۹۳ تا ساعت ۲۰
شایان ذکراست; در زمان های مذکور همکاران واحدهای ستادی ذیربط نیز با توجه به وظایف سازمانی محوله با حضور در محل کار خود ضمن نظارت بر حسن انجام امور، آماده پاسخگویی و راهنمایی همکاران اجرایی و مودیان محترم مالیاتی خواهندبود.
علی عسکری
 
 
مواد قانونی وابسته
 ماده ۱۰۰ – مودیان موضوع این فصل این قانون مکلف اند اظهارنامه مالیاتی مربوط به فعالیت‌های شغلی خود را در یک­ سال مالیاتی…
 ماده ۱۱۰ـ اشخاص حقوقی مکلف اند اظهارنامه و ترازنامه وحساب سود و زیان متکی به دفاتر و اسناد و مدارک خود را حداکثر تا چهار ماه پس…
📤اشتراک گذاری
#️⃣هشتک
❤️نظرات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

logo-samandehi