تصمیم نمایندگان ویژه رییس جمهور موضوع اصل 127 قانون اساسی

تصمیم نمایندگان ویژه رییس جمهور موضوع اصل ۱۲۷ قانون اساسی


 

شماره:۱۵۱۲۴۶/ت ۴۳۵۲۱ن

تاریخ:۲۹/۰۷/۱۳۸۸

پیوست:

 

 

 

تصمیم نمایندگان ویژه رییس جمهور موضوع اصل ۱۲۷ قانون اساسی

 

 

وزارت مسکن و شهرسازی- معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهور

بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران

 

 

تصمیم نمایندگان ویژه رییس جمهور در کارگروه مسکن که به استناد اصل یکصدو بیست و هفتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و با رعایت تصویب نامه شماره ۲۹۲۳۸/ت ۴۰۰۰۱هـ مورخ ۱۹/۳/۱۳۸۸ اتخاذ شده است،به شرح زیر برای اجرا ابلاغ می شود:

 

۱- کلیه بانکهای عامل موظفند تا پایان آبان ماه سال ۱۳۸۸ نسبت به تخصیص و پرداخت کامل تسهیلات مسکن روستایی سهمیه سال ۱۳۸۷، معرفی شده توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی،کمیته امداد امام خمینی(ره) و سازمان بهزیستی کشور و از اول آذرماه ۱۳۸۸ نیز نسبت به پرداخت دویست هزار فقره سهمیه سال ۱۳۸۸ برای معرفی شدگان جدید اقدام نمایند.

 

۲- بانکهای عامل در صورت معوقه شدن تسهیلات مسکن روستایی،رونوشت اخطاریه مشتری را به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی نیز ارسال نمایند.

 

۳- بانک مسکن تسهیلات یکصد هزار واحد مسکن روستایی اضافه بر سهمیه آن بانک از محل خط اعتباری فعلی مسکن مهر را تأمین و پرداخت نمایند و در صورت جذب کل مبلغ خط اعتباری موجود،(۳۵۰۰۰ میلیارد ریال) تا بهمن ماه، بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران نسبت به تأمین مبالغ مورد نیاز اقدامات لازم را انجام دهد.

 

۴- از محل خط اعتباری اعلام شده،سهم معینی توسط وزارت مسکن و شهرسازی جهت نوسازی واحدهای مسکن در بافت فرسوده اختصاص می یابد.

 

۵- بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران موظف است علاوه بر ابلاغ سهمیه ودیعه مسکن بانکهای عامل، سهمیه بنیاد مسکن انقلاب اسلامی را با پیشنهاد وزارت مسکن و شهرسازی در سال ۱۳۸۸ و با توجه به تعداد متقاضیان در نوبت افزایش دهد.

 

۶- بانکهای ملی،صادرات،ملت،تجارت،رفاه کارگران که پرونده های مسکن مهر را تا تاریخ ابلاغ این تصمیم نامه تحویل گرفته و بر روی آن اقدام نموده اند،نسبت به پرداخت تسهیلات ساخت اقدام و از مسترد نمودن آن خودداری نمایند.

 

۷- معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهور با توجه به نیاز وزارت نیرو به منابع مالی،نسبت به اختصاص اعتبارات موضوع ردیف متمرکز پیش بینی شده در تصمیم نامه شماره ۱۴۳۷۸۹/۴۱۱۸۸ مورخ ۱۸/۸/۱۳۸۷ و تبصره(۴)بند(۴)تصمیم نامه شماره ۱۲۶۵۶۰/ت۴۳۱۶۵ن مورخ ۲۴/۶/۱۳۸۸ برای تأمین آب و برق پروژه های مسکن مهر اقدامات لازم را معمول نماید.

 

۸- وزارت مسکن و شسهرسازی مجاز است واحدهای نیمه تمام و ساخته شده موجود و متناسب با مسکن مهر را با شرایط زیر توافق و به متقاضیان واجد شرایط واگذار نماید:

الف- زمین اینگونه پروژه ها با دیگر اراضی متعلق به وزارتخانه بر مبنای قیمت کارشناسی روز معاوضه شود.

ب – اعیانی واحدها بر مبنای قیمت تمام شده مورد قبول وزارت مسکن و شهرسازی محاسبه شود.

 

۹- وزارت مسکن و شهرسازی می تواند با رعایت شرایط موضوع بندهای (الف)و (ب) بند(۸) نسبت به خرید پروژه های بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در شهرهای دارای بیشتر از بیست و پنج هزار نفر جمعیت و اختصاص آن به مسکن مهر اقدام نماید.

 

 

محمد رضا رحیمی

معاون اول رییس جمهور

مواد قانونی وابسته
 سابر قوانین…
📤اشتراک گذاری
#️⃣هشتک
❤️نظرات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

logo-samandehi