انعقاد قرارداد وزارت راه و شهرسازی با نمایندگی شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) با «شرکت احداث و راه اندازی ترمینال سلام فرودگاه بین­المللی امام خمینی(ره)» به سهامداری بنیاد مستضعفان

انعقاد قرارداد وزارت راه و شهرسازی با نمایندگی شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) با «شرکت احداث و راه اندازی ترمینال سلام فرودگاه بین­المللی امام خمینی(ره)» به سهامداری بنیاد مستضعفان


شماره: ۸۷۱۵۸/ ت ۵۳۵۲۶ هـ

تاریخ: ۱۹-۰۷-۱۳۹۵

بسمه تعالی

تصویب نامه هیأت وزیران

وزارت راه و شهرسازی

هیئت وزیران در جلسه ۱۲-۷-۱۳۹۵ به پیشنهاد شماره ۰۲-۱۰۰-۳۰۱۶۳ مورخ ۲۴-۶-۱۳۹۵ وزارت راه و شهرسازی و به استناد ماده واحده قانون احداث پروژه های عمرانی بخش راه و ترابری از طریق مشارکت بانک ها و سایر منابع مالی و پولی کشور – مصوب ۱۳۶۶- تصویب کرد:

۱-­ وزارت راه و شهرسازی که از این پس «وزارت» نامیده می­شود مجاز است با نمایندگی شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) در قالب بند (ب) ماده (۲) آیین­نامه اجرایی قانون احداث پروژه های عمرانی بخش راه و ترابری از طریق مشارکت بانک­ها و سایر منابع مالی و پولی کشور و برای تأمین مالی هزینه­های تکمیل پروژه «ترمینال سلام» شامل مطالعات، طراحی، احداث، تکمیل، راه اندازی، اجاره به شرط تملیک و انتقال، نسبت به انعقاد قرارداد با «شرکت احداث و راه اندازی ترمینال سلام فرودگاه بین­المللی امام خمینی(ره)» به سهامداری بنیاد مستضعفان که از این پس به اختصار«شرکت طرف قرارداد» نامیده می­شود با رعایت ضوابط و مقررات جاری کشور، اقدام نماید.

۲-­ تأمین صددرصد منابع مالی مورد نیاز جهت تکمیل «ترمینال سلام» و تأسیسات جانبی مکانیکی و برقی مربوط تا مرحله تحویل دایم پروژه و تسویه حساب کامل، بر عهده شرکت طرف قرارداد می باشد.

۳-­­ به وزارت اجازه داده می­شود با رعایت مواد (۲۷) و (۲۸) قانون برگزاری مناقصات- مصوب ۱۳۸۳- نسبت به واگذاری انجام امور مطالعات، طراحی و پیمانکاری اجرای پروژه «ترمینال سلام» و تأسیسات جانبی مکانیکی و برقی آن، در صورت احراز صلاحیت­های مربوط به شرکت­های واجد صلاحیت معرفی­شده ­از سوی شرکت طرف قرارداد اقدام نماید، مشروط به آنکه در هر مورد قبل از واگذاری، گواهی صلاحیت مشاوره و یا پیمانکاری شرکت­های معرفی­شده از مراجع ذی­ربط اخذ و مورد تأیید وزارت قرار گیرد.

تبصره ۱- شرکت طرف قرارداد مکلف است پیشنهاد قیمت اجرای ترمینال را به همراه تجزیه و تحلیل (آنالیز) قیمت مربوط بر اساس مطالعات مصوب وزارت و آخرین فهرست بهای ابلاغ­شده توسط سازمان برنامه و بودجه کشور و ضرایب آن با اعمال ضریب بروزرسانی شاخص مبنای تعدیل فهرست بها (تا زمان ارایه پیشنهاد کتبی قیمت خود) و پیش­بینی تعدیل دوره ساخت، مالیات بر ارزش افزوده، حق بیمه­های سهم کارفرما و سایر هزینه­های جانبی مرتبط با اجرای طرح را به وزارت تحویل نماید.

تبصره ۲- حداکثر ضریب پیشنهادی سرمایه گذار (ضریب بالاسری پیمانکاری) معدل (۰۹/۱) تعیین می­گردد.

۴-­ دوران واگذاری معادل (۹۶) ماه مشتمل بر (۱۲) ماه دوره احداث وتکمیل و (۸۴) ماه دوره واگذاری منافع بهره برداری – دوره پرداخت اقساط اجاره ( شامل اصل سرمایه و سود مصوب) – به شرکت طرف قرارداد خواهد بود.

۵-­ سود سرمایه گذاری شرکت طرف قرارداد معادل نرخ­های اعلام شده از سوی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران – درزمان انعقاد قرارداد- برای سپرده های بلند مدت یک ساله بانک­های دولتی به علاوه (۳%) درصد تعیین می­شود.

تبصره – چنانچه دوره مطالعات، طراحی و احداث، بر اثر تعلل طرف مشارکت یا پیمانکاران معرفی­شده بیش از مدت تعیین­شده به طول انجامد، در دوره تأخیر هیچگونه سودی برای آورده طرف مشارکت منظور نخواهد شد و استیفای حقوق دولت در مدت تأخیر طبق بند (۹) این تصویب­نامه انجام می­شود.

۶-­ مرجع تأیید هزینه­های « احداث- تکمیل و راه اندازی ترمینال سلام فرودگاه بین­المللی امام خمینی (ره) » و پرداخت کامل اقساط اجاره شرکت طرف قرارداد،حسابرس مورد تأیید وزارت اموراقتصادی و دارایی می­باشد.

۷-­ درآمد شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) جزو درآمدهای اختصاصی شرکت محسوب و پس از واریز به حساب تمرکز وجوه شرکت مذکور نزد بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران با درخواست ذی­حساب وسایر مقامات و سایر مقامات مجاز شرکت یاد شده در چهارچوب بودجه مصوب مربوط (به میزان اقساط اجاره ماهیانه) از سوی خزانه به حساب ویژه وزارت نزد بانک عامل (قابل برداشت برای شرکت طرف قرارداد) واریز وصرفا برای پرداخت اقساط مذکور به شرکت طرف قرارداد از آن استفاده می­شود. اضافه و یا کسری درآمدهای « ترمینال سلام» در هر ماه نسبت به مبلغ اجاره ماهیانه با توجه به زمان پرداخت و نرخ سود مصوب، بر طول اجاره با توجه به شرایط قرارداد تأثیر کاهنده یا فزاینده خواهد داشت.

۸-­ بیمه، مالیات و سایر حقوق و عوارض ناشی از اجرای پروژه تابع قوانین و مقررات طرح­های عمرانی می­باشد.

۹-­­ وزارت موظف است در قرارداد منعقده، نحوه استیفای حقوق دولت را در صورت خودداری و یا ناتوانی شرکت طرف قرارداد در اجرای مفاد قرارداد پیش بینی نماید .

اسحاق جهانگیری

معاون اول رئیس جمهور

 

مواد قانونی وابسته
 سابر قوانین…
📤اشتراک گذاری
#️⃣هشتک
❤️نظرات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

logo-samandehi