اصلاح ماده 17 تصویب نامه 53456

اصلاح ماده ۱۷ تصویب نامه ۵۳۴۵۶


شماره:۱۷۶۷۶۶/ت۴۱۲۹۲هـ
تاریخ:۰۹/۰۸/۱۳۸۹
پیوست:
 
وزارت امور اقتصادی و دارایی
 
هـیئت وزیـران در جلـسه مـورخ ۲/۸/۱۳۸۹ بنا به پیشنهاد شماره ۸۸۵۱۴ مورخ ۱۸/۶/۱۳۸۸ وزارت امور اقتصادی و دارایی و به استناد تبصره (۳) ماده (۶۴) قانون اصلاح موادی از قانون مالیاتهای مستقیم- مصوب ۱۳۸۰- تصویب نمود:
مـتـن زیـر بـه عـنـوان مـاده(۱۷) بـه تـصـویـب نـامـه شماره ۵۳۴۵۶/ت۲۷۲۵۷هـ مورخ ۷/۱۲/۱۲۸۱ الحاق و شماره مواد نیز اصلاح می گردد:
ماده۱۷- آن قـسمت از درآمد موقوفات عام که مطابق فصل پنجم این آیین نامه در دوره سالی مربوط به تحصیل درآمد به مصرف نرسیده باشد، حداکثر ظرف یک سال پس از انقضای سال مالی تحصیل درآمد نیز می تواند مصرف گردد، در غیر اینصورت مانده مصرف نشده طبق مقررات مربوط مشمول مالیات خواهد بود. مگر اینکه قبل از انقضای مدت یاد شده، لزوم نگهداری برای یک سال دیگر حسب مورد به تأیید سازمان اوقاف و امور خیریه رسیده و مراتب به اداره امور مالیاتی ذیربط و یا سازمان امور مالیاتی کشور اعلام شده باشد.
تبصره۱- تاریخ انقضای یک سال یا مدت تمدیدی بر حسب مورد، تاریخ سررسید پرداخت مالیات و مبدأ مرور زمان برای مطالبه مالیات خواهد بود.
تبصره۲– مانده مصرف نشده درآمد یاد شده به درآمد مشمول مالیات عملکرد آخرین سال تمدید شده اضافه و مبنای محاسبه مالیات قرار گیرد.
 
 
محمدرضا رحیمی
معاون اول رئیس جمهور
 
مواد قانونی وابسته
 سابر قوانین…
📤اشتراک گذاری
#️⃣هشتک
❤️نظرات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

logo-samandehi