ابلاغ دستورالعمل “ساماندهی و تنظیم امور و تسریع در رسیدگی به امور مودیان مالیاتی موضوع ماده 251 مکرر قانون مالیاتهای مستقیم”

ابلاغ دستورالعمل “ساماندهی و تنظیم امور و تسریع در رسیدگی به امور مودیان مالیاتی موضوع ماده ۲۵۱ مکرر قانون مالیاتهای مستقیم”


شماره: ۲۰۰/۹۶/۹۸

تاریخ: ۱۳۹۶/۰۷/۱۰

بخشنامه

 

 

 

۹۸

 

۹۶

 

۲۵۱ و ۲۵۱ مکرر

 

م

 

 

 

مخاطبین/ذینفعان

 

امور مالیاتی شهر و استان تهران

ادارات کل امور مالیاتی

 

موضوع

 

ابلاغ دستورالعمل “ساماندهی و تنظیم امور و تسریع در رسیدگی به امور مودیان مالیاتی موضوع ماده ۲۵۱ مکرر قانون مالیاتهای مستقیم”

 

با عنایت به نامه شماره ۹۸۴۲۳ مورخ ۱۳۹۶/۰۵/۲۳ مشاور محترم وزیر و مدیر کل دفتر وزارتی منضم به دستورالعمل ” ساماندهی و تنظیم امور و تسـریع در رسیدگی به امور مودیان مالیاتی موضوع ماده ۲۵۱ مکرر قانون مالیـاتهای مستقیم”، حسب الامر وزیر محتـرم امور اقتصادی و دارایی، به پیوست دستورالعمل موصوف، برای اجرا ابلاغ می‌گردد.

به منظور نظارت بر حسن اجرای این بخشنامه وساماندهی ارجاع پرونده‌ها به “مرکز عالی دادخواهی مالیاتی و تشخیص صلاحیت حرفه‌ای” و “شورای عالی مالیاتی”، مدیریت امر ارجاع پرونده‌ها به مراجع مذکور به دفتر نظارت بر هیأت‌های حل اختلاف مالیاتی واگذار می‌شود. بر این اساس مقرر می‌گردد; کلیه پرونده‌هایی که در اجرای مواد ۲۵۱ و ۲۵۱ مکرر قانون مالیاتهای مستقیم به مراجع مربوط ارسال می‌گردند، توسط ادارات کل امور مالیاتی سراسر کشور به دفتر نظارت بر هیأت‌های حل اختلاف مالیاتی تحویل شود تا با نظارت این دفتر به مراجع مذکور ارسال گردد. بدیهی است عودت پرونده های مذکور به ادارات کل امور مالیاتی نیز از طریق همین دفتر انجام خواهد گرفت. به علاوه، دفتر مذکور با بررسی و مطالعه آراء صادره، نسبت به جمع‌آوری و طبقه‌بندی سوابق و تهیه بانک اطلاعاتی مربوط و بهبود فرآیند دادرسی مالیاتی اقدام خواهد نمود.

سید کامل تقوی­ نژاد

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور

 

دامنه کاربرد: ۱. داخلی * ۲. خارجی*

 

تاریخ اجرا:

از تاریخ ابلاغ

 

مدت اجرا:

تا اطلاع ثانوی

 

مرجع ناظر:

دادستانی انتظامی مالیاتی

 

نحوه ابلاغ:

فیزیکی و سیستمی

         

 

این بخشنامه به موجب دستورالعمل شماره ۲۰۰/۹۸/۵۲۳ مورخ ۱۳۹۸/۱۲/۲۵ نسخ شد.

مواد قانونی وابسته
 ماده ۲۵۱ـ مودی یا اداره امور مالیاتی می‌توانند ظرف یک ماه ‌از تاریخ ابلاغ رأی قطعی هیأت حل اختلاف مالیاتی‌، به استناد عدم ‌رعایت…
 ماده ۲۵۱ مکرر ـ در مورد مالیات‌های قطعی موضوع این قانون ‌و مالیات‌های غیر مستقیم که در مرجع دیگری قابل طرح نباشد و به‌ ادعای غی…
📤اشتراک گذاری
#️⃣هشتک
❤️نظرات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

logo-samandehi